Jedipedia:HotCat/pl

Aus Jedipedia
< Jedipedia:HotCat(Weitergeleitet von Hilfe:HotCat/pl)
Wechseln zu: Navigation, Suche
HOTCAT Logo.png

Witaj, Jedi, jesteś na stronie objaśniającej korzystanie z HotCatu, narzędzia, służącego do łatwiejszego i szybszego dodawania kategorii i interwiki. Dla bardziej dokładnych informacji zobacz niemiecką wersję tej strony; w przypadku wystąpienia innej sytuacji, która nie została tu opisana, napisz na stronie dyskusji. Możesz także skontaktować się z użytkownikiem C-3PO (dyskusja / e-mail).

Uwaga: od 21 lutego 2021 aktualizacja linków interwiki musi odbywać się manualnie! HotCat nadal wyświetla, jakie zmiany mogą być zrobione, ale sama edycja musi zostać wykonana ręcznie na innych wiki, aby zapewnić połączenie między artykułami.

Jak zacząć?[Bearbeiten]

Żeby móc korzystać z tego narzędzia, najpierw musisz założyć konto i dostać "pozwolenie" na korzystanie z HotCatu (nadawane przez administratorów). Dzieje się tak, by zmniejszyć ryzyko wandalizmu - aby nie dodawano specjalnie złych linków. Na początku powinieneś/powinnaś dodać kilka interlinków manualnie (używając przycisku "Bearbeiten" ("Edytuj")), by administratorzy zauważyli, że dodajesz intetwiki. Gdy będziesz chciał/chciała dostać "pozwolenie" na używanie tego narzędzia, napisz na tej stronie. Możesz także napisać na swojej stronie użytkownika, iż będziesz dodawać interwiki - wtedy administratorzy zostaną poinformowani od razu.

Użycie[Bearbeiten]

Tuż pod kategoriami znajduje się przycisk HotCat. Kliknij go.

Kategorie i szablony.

Na górze rozwiniętego okienka możesz dodawać kategorie ("Kategorie ergänzen"), wpisując samą nazwę kategorii. Jeżeli chcesz, aby artykuł był w kategorii pod inną literą, niż zaczyna się jego nazwa, wpisz, jak artykuł ma być sortowany, w miejscu "SORTIERUNG". Niżej, pod kategoriami znajdują się szablony. W większości przypadków powinno być zaznaczone keine Vorlage.

Następnie znajduje się sekcja dla linków interwiki. Aby dodać link ("InterWiki ergänzen"), należy wybrać kod języka (po lewej) i wpisać nazwę artykułu w tym języku (po prawej). Niżej znajduje się lista z wszystkimi linkami interwiki ("InterWikis ändern").

InterWiki-CleanUp.

Jeżeli artykuł w jakimś języku nie istnieje, został przeniesiony pod inną nazwę lub jest zablokowany, HotCat pokazuje odpowiedni komunikat.

HotCat często pokazuje propozycje zmian na Jedipedii, jak i na innych wiki, np. "en:Palo hat noch den Link pl:Palo" oznacza, że artykuł o Palo na Wookieepedii ma link do artykułu o Palo w Bibliotece Ossus. Jeśli klikniesz √, dodamy link pl:Palo do Jedipedii. Następnie może ci się pokazać tekst "nl:Palo hat nicht den InterWiki-Link pl:Palo". Wtedy kliknij znowu symbol √, by dodać link na holenderskojęzycznej wiki. Możesz także zobaczyć tekst "es:Palo hat den InterWiki-Link en:Palo/Canon (Jedipedia hat en:Palo)", który znaczy, że artykuł na hiszpańskojęzycznej wiki ma zły link. Użyj także symbolu √ by zaktualizować link.

Pewnie zastanawia cię, do czego służy przycisk X po prawej stronie znaku  √? Dzięki niemu możesz usunąć nieistniejącą interwiki.

Poza tym, przy linkach interwiki znajdują się przyciski i – i ±. Pierwszy z nich służy do usunięcia linku, drugi zaś do edytowania go.

HotCat podczas edycji.

Kiedy już jesteś pewien/pewna, że skończyłeś/skończyłaś edycję, kliknij przycisk "Speichern" ("Zapisz"). Zobaczysz napisz "Fertig! Versionunterschied" (jeśli została dokonana zmiana) lub "Fertig! keine Änderung" (jeśli nie dokonano żadnej zmiany). W przypadku błedu zobaczysz tekst "Fehler (bitte melden)"; o błędzie możesz powiedzieć na tej stronie (po niemiecku lub angielsku).

Są także 3 inne przyciski - "HotCat-Hilfe", "Schließen" i "Abbrechen" . Pierwszy z nich linkuje do niemieckiej wersji tej strony, drugi do zamknięcia HotCatu, a trzeci do anulowania wszystkiego.